1 maja w hali Słonecznej tradycyjnie już odbyła się kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Do Ząbkowic Śląskich przyjechała rekordowa liczba 67 zawodników. Sportowcy rywalizowali w kategoriach wagowych, wiekowych, a także OPEN. Najlepsi otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i finansowe. Wśród siłaczy oprócz zawodników z regionu byli też m.in. sportowcy z odległych stron kraju, m.in. Szczecina, Złotoryi, Wrocławia i Międzylesia,

W tegorocznych zawodach w mieście Krzywej Wieży i Frankensteina nie zabrakło również zawodników MLKS "SUDETY" Międzylesie. We wtorkowe popołudnie międzyleską drużynę na pomoście reprezentowało siedmiu zawodników i jedna przedstawicielka płci pięknej. Większość osiągnęła bardzo dobre rezultaty w swoich kategoriach, co przełożyło się na drużynowy sukces, bowiem nasi uplasowali się na trzecim miejscu (pod uwagę brano najlepsze wyniki: kobiety, młodzika/juniora i trzech seniorów/weteranów).

zapraszamy do galerii ...

W dniu 27.04.2019 r nasz zawodnik Patryk Hajduk zrealizował jedno ze swoich największych marzeń , bowiem miał swój debiut w zawodach kulturystycznych Słodkiewicz Classic w Poznaniu. Startował w kategorii kulturystyki Juniorów Open, gdzie konkurencja była na prawdę na najwyższym poziomie. Jak mówi Patryk : " ...  było naprawdę ciężko się zmieścić w kategorii, ale jednak zbiłem masę ciała do 83 kg gdzie rano jeszcze na kilka godzin przed startem było ponad 86 kg. Uważam iż mogło być lepiej ale, ważne że jestem bogatszy o bardzo cenne doświadczenia i wiem już jak to wygląda z tej drugiej strony sceny. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, pomagali jak tylko mogli, przede wszystkim dając mi wolny czas na przygotowania. Dziękuję również tym którzy trzymali za mnie kciuki, no i oczywiście mojemu trenerowi za przygotowanie sceniczne. Myślę że teraz będzie tylko lepiej bowiem obecnie szykuję się do kolejnych wyzwań i startów. " . Gratulujemy i czkamy na kolejne starty naszego siłacza w sportach sylwetkowych. 

zapraszamy do galerii ...

W dniach 06-07.04.2019 r. w Siedlce - Skórzec  odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Federacji XPC. W Mistrzostwach tych wystartowało blisko 250 zawodniczek i zawodników z całego kraju. I tym razem zawodnicy MLKS "SUDETY" Międzylesie do domu powrócili z przysłowiowym workiem zdobytych medali. Wisienką na torcie jest fakt, iż w Mistrzostwach tych nasi siłacze w Klasyfikacji Drużynowej BENCH PRESS  RAW wywalczyli tytuł  DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI  Federacji XPC na 2019 rok.

Indywidualne wyniki naszych zawodników:

Kamila Wyderska  60 kg.  1 miejsce w kat. wag. 67,5 kg. Junior Kobiet,  oraz 3 miejsce w OPEN Kobiet.

Piotr Jurkiewicz  120 kg.  1 miejsce w kat. wag 75 kg.  Masters  50-59

Marcin Szreiber  160 kg.  1 miejsce w kat. wag  82.5 kg. Senior

Andrzej Juraszek  170 kg.  2 miejsce w kat. wag. 100 kg. Masters  40-49

Łukasz Gajdulewicz  187,5 kg  1 miejsce w kat. wag. 110 kg Junior 23,  pobił  REKORD POLSKI  XPC do lat  23

Łukasz Gajdulewicz  3 miejsce OPEN Junior do 23 lat.

Krzysztof Halczyk  180 kg  3 miejsce w kat. wag. +125 kg.  Masters 40-49

Grzegorz Kantor  190 kg  2  miejsce w kat. wag +125 kg.  Masters  40-49

Patryk Hajduk  240 kg.  1 miejsce  w kat. wag. 90 kg . Junior 23 w martwym ciągu

zapraszamy do galerii ...

Ukazał się nowy "Kalendarz Mocy 2019" -  Projekt i wykonanie - Grzegorz Bielski. 

W dniu 27.12.2018 roku w Świebodzicach w fantastycznej atmosferze sportu i zabawy nakręcanej przez Maciej Więcek odbyły się kolejne a w zasadzie już cykliczne Sylwestrowe Mistrzostwa Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach tych z roku na rok uczestniczy coraz większa liczba zawodników gdyż świebodzickie Mistrzostwa są doskonałym miejscem podsumowania rocznych startów poszczególnych klubów sportowych , zawodniczek i zawodników. W Mistrzostwach tych wystartowała również bardzo liczna, bo aż dziesięcio osobowa grupa międzyleskich siłaczy, którzy swoje swoje roczne starty zakończyli bardzo dobrymi wynikami.  Na koniec życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego 2018 roku. I ... do zobaczenia na kolejnych mistrzostwach w dobrej formie i zdrowiu. Niech moc będzie z Wami. Pozdrawiamy !!! - zapraszamy do galerii .

Podsumowując ten rok  : Bardzo dziękujemy wszystkim naszym kibicom za wszelkie gratulacje i ciepłe słowa które przez całe lata naszych startów płyną od Was w naszym kierunku. To naprawdę bardzo miłe. Nasze wzmagania na bieżąco możecie obserwować za pośrednictwem tej strony , mediów lokalnych i krajowych , oraz portali społecznościowych. Również bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, bez których zagraniczne wojaże na Mistrzostwach Świata i Europy naszych zawodników ze względów finansowych byłyby po prostu niemożliwe . Z nowym rokiem życzymy wszystkiego dobrego i do zobaczenia na pomostach krajowych i zagranicznych już w nowym 2019 roku . 

W dniu 17 listopada 2018 w Złotoryi odbył się Puchar Świata Federacji WRP w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Impreza ta zgromadziła blisko dwustu zawodników w tym pond dwadzieścia kobiet. Rywalizacja w  złotoryjskim domu kultury rozpoczęła się już od wczesnych godzin porannych, a zakończyła grubo po północy już 18 listopada. W Pucharze tym wystartowała czteroosobowa reprezentacja klubu MLKS "SUDETY" Międzylesie w składzie Patryk Hajduk, Andrzej Juraszek, Krzysztof Halczyk i Grzegorz Kantor. Oto krótka relacja z występu naszych zawodników: 

Godz. 15.35 Patryk Hajduk na pomoście... bez problemu wyciska 160 kg. Następnie zmaga się ze sztangą o wadze 175 kg - ciężar wyciśnięty ale niestety palą się czerwone światła sceniczne co oznacza że sędziowie w związku z błędami technicznymi nie zaliczają dwukrotnie tego podejścia. Tym samym Patryk kończy tylko z wynikiem 160 kg , a siły było na dużo więcej... Godz. 16.20 na pomost wkracza Andrzej Juraszek i pierwsze podejście pod ciężar 170 kg który wędruje do góry bez żadnego problemu ... Godz 16.40 Andrzej dysponuje na sztangę 175 kg i znów bez problemu podejście to zostaje zaliczone ...  Trzecie podejście i tym razem 177.5 kg również idzie w górę. Wszystko na zielono. Bardzo dobry występ naszego zawodnika.  Zawody trwają i trwają , w końcu na pomoście musi się pojawić blisko dwustu zawodników , a na to ... zważając na fakt że każdy z nich ma do dyspozycji po trzy podejścia do ciężaru ...  trzeba trochę czasu . Tak więc czekamy na wagi ciężkie. Przenosimy się do godziny 21.30 bo właśnie swe boje Pucharowe teraz rozpoczynają zawodnicy wagi ciężkiej.  Na pomost wkracza trzykrotnie Krzysztof Halczyk który to kolejno zalicza 175 i 180 kg , następnie dysponuje 182,5 kg , ale tym razem sztanga o wadze 182,5 kg okazuje się być trochę za ciężka i Krzysztof kończy swój start z wynikiem 180 kg. Na koniec dnia, bo już zdrowo po godzinie 22.00 a raczej przed 23.00 na pomost wkracza Grzegorz Kantor który wyciska 182,5 kg . Po tym Grzegorz dysponuje 190 kg i również zalicza ten ciężar. Z trzeciego podejścia Grzegorz rezygnuje. Tym samym Puchar Świata przechodzi do historii. 

Bardzo DZIĘKUJEMY za  Wasz doping i bardzo ciepłe słowa kierowane do nas zarówno podczas trwania zawodów jak i już po nich ...

Dziękujemy bardzo UMiG Międzylesie, oraz naszym SPONSOROM  bez których pomocy nie dalibyśmy rady wystartować w tym roku w tylu prestiżowych i drogich imprezach. Noszenie Waszych logotypów na naszych strojach sportowych to istna przyjemność.

Dziękujemy też organizatorom za zaproszenie nas do udziału w tym Pucharze i gratulujemy zorganizowania tak dużej i prestiżowej imprezy.

Tym samym kończymy międzynarodowy sezon startowy 2018. 

stat4u