W dniach 21-22.06.2019 r w miejscowości Smreczyna w ramach Wilczego Zlotu odbyły się I Mistrzostwa Polski Motocyklistów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach tych wystartowali uczestnicy zlotu z kraju i zza granicy. Współorganizatorem tych Mistrzostw był UMiG Międzylesie, oraz AUTOMOBILKLUB ZIEMI KŁODZKIEJ.  Mistrzostwa odbyły się w przyjaznej i wesołej atmosferze przy bardzo licznym udziale reprezentantek płci pięknej . Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został reprezentujący klub sportowy "SUDETY" Międzylesie Łukasz Gajdulewicz, który uzyskał największą ilość punktów wyciskając sztangę ważącą 200 kilogramów. Gratulujemy . Do zobaczenia za rok. 

Zapraszamy do galerii .

    Potrójne Mistrzostwo Europy zawodników MLKS "SUDETY" Międzylesie !!!

W dniach 17- 22.06.2019 roku w niemieckiej miejscowości Frauenau odbyły się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WUAP. W Mistrzostwach tych reprezentując nasz kraj wystartowało trzech zawodników Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie : Piotr JURKIEWICZ, Krzysztof HALCZYK, Grzegorz KANTOR,  którzy w swych kategoriach wagowych i wiekowych zdobyli trzy tytuły Mistrza Europy Federacji WUAP na rok 2019 .

Zapraszamy do galerii. 

W dniach 24-26.05.2019 r Dolnośląski Wrocław gościł zawodniczki i zawodników zmagających się w I Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało ponad 180 zawodników reprezentujących wszystkie rodzaje służb mundurowych i sił zbrojnych. Wśród nich nie zabrakło zawodników Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie, którzy w tym czempionacie reprezentowali Straż Graniczną RP. I tak : Andrzej Juraszek ( Straż Graniczna RP) uzyskał wynik 170 kg , Krzysztof Halczyk ( Straż Graniczna RP, International Police Association, który uzyskał wynik 180 kg.  W klasyfikacji narodów 1 miejsce uzyskała reprezentacja POLSKI, która wyprzedziła reprezentację USA . 

Zapraszamy do galerii . 

W sobotę 18 maja 2019 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy III Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XV Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet. Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera Służby Więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Na pomoście stanęło łącznie ponad 60 zawodników oraz zawodniczek, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części naszego kraju m.in. z Katowic, Rzeszowa, Giżycka, Suwałk, Szczecinka oraz Międzylesia.

O godzinie 8:00 rozpoczęło się ważenie zawodników, zaś po jego zakończeniu po godzinie 10:00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie w kategorii OPEN. Następnie wraz z kolejnymi kategoriami wagowymi rosły ciężary podnoszone przez zawodników. Największym ciężarem podniesionym podczas sobotniej rywalizacji było 250 kg.

W mistrzostwach tych z powodzeniem wystartowali zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych " SUDETY" Międzylesie , którzy w składzie : Marcin Szreiber, Łukasz Gajdulewicz, Andrzej Juraszek, Krzysztof Król, Grzegorz Kantor wywalczyli kilka medali w tym tych z najcenniejszego kruszcu. 

W Mistrzostwach Dzierżoniowa zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci odżywek i suplementów diety, puchary i dyplomy ufundowane przez Miasto Dzierżoniów. Natomiast w Pucharze Polski zawodnicy, w zależności od zajętego miejsca, otrzymywali nagrody finansowe lub rzeczowe, a także puchary i dyplomy ufundowane przez Miasto Dzierżoniów, Areszt Śledczy w Świdnicy, Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przy Areszcie Śledczym w Świdnicy oraz firmę DIALTECH.

Zapraszamy do galerii. 

1 maja w hali Słonecznej tradycyjnie już odbyła się kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Do Ząbkowic Śląskich przyjechała rekordowa liczba 67 zawodników. Sportowcy rywalizowali w kategoriach wagowych, wiekowych, a także OPEN. Najlepsi otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i finansowe. Wśród siłaczy oprócz zawodników z regionu byli też m.in. sportowcy z odległych stron kraju, m.in. Szczecina, Złotoryi, Wrocławia i Międzylesia,

W tegorocznych zawodach w mieście Krzywej Wieży i Frankensteina nie zabrakło również zawodników MLKS "SUDETY" Międzylesie. We wtorkowe popołudnie międzyleską drużynę na pomoście reprezentowało siedmiu zawodników i jedna przedstawicielka płci pięknej. Większość osiągnęła bardzo dobre rezultaty w swoich kategoriach, co przełożyło się na drużynowy sukces, bowiem nasi uplasowali się na trzecim miejscu (pod uwagę brano najlepsze wyniki: kobiety, młodzika/juniora i trzech seniorów/weteranów).

zapraszamy do galerii ...

W dniu 27.04.2019 r nasz zawodnik Patryk Hajduk zrealizował jedno ze swoich największych marzeń , bowiem miał swój debiut w zawodach kulturystycznych Słodkiewicz Classic w Poznaniu. Startował w kategorii kulturystyki Juniorów Open, gdzie konkurencja była na prawdę na najwyższym poziomie. Jak mówi Patryk : " ...  było naprawdę ciężko się zmieścić w kategorii, ale jednak zbiłem masę ciała do 83 kg gdzie rano jeszcze na kilka godzin przed startem było ponad 86 kg. Uważam iż mogło być lepiej ale, ważne że jestem bogatszy o bardzo cenne doświadczenia i wiem już jak to wygląda z tej drugiej strony sceny. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, pomagali jak tylko mogli, przede wszystkim dając mi wolny czas na przygotowania. Dziękuję również tym którzy trzymali za mnie kciuki, no i oczywiście mojemu trenerowi za przygotowanie sceniczne. Myślę że teraz będzie tylko lepiej bowiem obecnie szykuję się do kolejnych wyzwań i startów. " . Gratulujemy i czkamy na kolejne starty naszego siłacza w sportach sylwetkowych. 

zapraszamy do galerii ...

stat4u