W dniu 13.05.2023 w Hali Słonecznej MOSiR w Ząbkowicach Śląskich odbyły się już XIX Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało ponad pięćdziesięciu zawodniczek i zawodników z całego kraju.  Zwycięzcy poszczególnych kategorii wagowych i wiekowych otrzymali puchary , pamiątkowe dyplomy,  oraz nagrody pieniężne. W zawodach tych na zaproszenie organizatora wystartowała z powodzeniem Sekcja Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie, która w rywalizacji drużynowej zajęła wysokie🏆 trzecie miejsce 🏆, a poszczególni zawodnicy naszej sekcji usytuowali się na niżej wymienionych pozycjach : 

Kamila Wyderska 4 miejsce w kategorii Open Kobiet wynik 72,5 kg ;

Oskar Jasiński 2 miejsce w kategorii Open Młodzik wynik 82,5 kg ( debiut !!!) ;

● Łukasz Gajdulewicz 3 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 90 kg wynik 190 kg ;

Marcin Szraiber 4 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 90 kg wynik 177,5 kg ; 

Andrzej Juraszek 6 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 100 kg wynik 165 kg ;

● Mariusz Małkowski 6 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 110 kg wynik 175 kg ; 

Krzysztof Halczyk 1 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 125 kg wynik 170 kg ;

Grzegorz Kantor 2 miejsce w kategorii Open Mężczyzn powyżej 125 kg wynik 160 kg ; 

GRATULACJE !!!  - zapraszamy do zakładki  "GALERIA" .


W dniach 27-30 kwietnia 2023 roku w czeskim Trutnovie rozegrano Puchar Świata V4 Federacji GPC w Trójboju Siłowym, oraz Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach tych wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z 19 krajów świata. Polskę reprezentowało blisko 70 zawodników, w tym 5 z Klubu Sportowego MLKS "SUDETY" Międzylesie, którzy uzyskali n/w rezultaty : Marcin Szraiber złoty medal w kategorii Masters M1 do 90 kg; Andrzej Juraszek srebrny medal w kategorii Masters M2 do 100 kg ; Mariusz Małkowski 7 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 110 kg; Krzysztof Halczyk srebrny medal w kategorii Masters M2 do 125 kg; Grzegorz Kantor złoty medal w kategorii Masters M3 do 140 kg. Gratulujemy !!! Zapraszamy do galerii.

29.12.2022 to dzień w którym kolejny raz rozgrywano Sylwestrowe Mistrzostwa Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało pond 60 zawodniczek i zawodników głównie z Dolnego Śląska. Pomimo końca sezonu i szampańskich nastrojów w Mistrzostwach tych padło kilkanaście naprawdę dobrych wyników. Najlepszym zawodnikiem tych zawodów wygrywając kategorię OPEN mężczyzn z rekordem życiowym 215 kg okazał się nasz zawodnik Łukasz Gajdulewicz, a kategorię WETERAN 40+ wygrał również zawodnik Sudetów Andrzej Juraszek.  Dodać należy iż w tych Mistrzostwach Sekcja Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie wystartowała w składzie : Kamila Wyderska (wynik 65 kg) , Dariusz Oczkowski (wynik 125 kg), Domink Smoleń (wynik 122,5 kg), Łukasz Gajdulewicz (wynik 215 kg), Marcin Szraiber (wynik 175 kg), Mariusz Małkowski (wynik 160 kg), Andrzej Juraszek (wynik 180 kg), Krzysztof Halczyk (wynik 180 kg), Grzegorz Kantor (wynik 190 kg). Kończąc kolejny sezon startów dziękujemy naszym sponsorom, rodzinom , kibicom, oraz zaprzyjaźnionym zawodnikom , klubom sportowym i sekcjom za to że byliście z nami w tym sezonie startowym. Jednocześnie życzymy Wam wszystkiego dobrego w nowym 2023 roku.

W dniu 19.11.2022 w Żorach rozegrano Otwarty Puchar Polski GPC Bench Press. W zawodach tych wystartowała czołówka zawodników z naszego kraju , oraz zaproszeni goście zza granicy. I tym razem wśród uczestników nie zabrakło zawodników MLKS "SUDETY" Międzylesie, którzy zajęli n/w miejsca:

● Andrzej Juraszek - 2 miejsce w kat. wiekowej M1 do 100 kg , wynik 170 kg.

Krzysztof Halczyk - 1 miejsce w kat. wiek. M1 do 140 kg, oraz 2 miejsce w kat. wag. do 140 kg mężczyzn, wynik 177,5 kg.

Grzegorz Kantor - 1 miejsce w kat. Open Weteran M2, oraz 2 miejsce w kat. wag. plus 140 kg mężczyzn wynik 180 kg .

W dniach 05-06.XI.2022 roku w Złotoryii odbyły się koleje mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc. Tym razem były to Mistrzostwa Niepodleglej Polski. W zawodach tych wystartowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Kolejny raz te Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym - w świetnej oprawie świetlnej, a muzycznie zawody uświetnił koncert zespołu Kobranocka. Startujący również wpisali się w poziom tych mistrzostw dysponując niejednokrotnie na sztangę ciężar ponad dwieście kilogramów. Na złotoryjskim pomoście wśród uczestników wystartowało siedmioro zawodników Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie, którzy uzyskali następujące wyniki :

● Kamila WYDERSKA 4 miejsce w kategorii do 67,5 Kobiet wynik 60 kg.

● Łukasz GAJDULEWICZ 1 miejsce w kategorii OPEN MONSER POWER wynik 270 kg.

Marcin SZREIBER 7 miejsce w kategorii do 82,5 kg Senior wynik 160 kg.

Andrzej JURASZEK 5 miejsce w kategorii do 100 kg Masters MPF wynik 167,5 kg.

● Mariusz MAŁKOWSKI 11 miejsce w kategorii do 100 kg Senior wynik 165 kg.

Krzysztof HALCZYK 2 miejsce w kategorii do 140 kg Masters MPF wynik 175 kg.

Grzegorz KANTOR miejsce w kategorii Open Masters +50, oraz 3 miejsce w kat. powyżej 140 kg Senior wynik 185 kg.

 

 

W dniach 17-23 października 2022 roku w Słowackiej Trnavie odbyły się Mistrzostwa Świata Federacji GPC w Trójboju Siłowym. W Mistrzostwach tych na słowackim pomoście w trwającej tydzień rywalizacji uczestniczyło ponad 900 startujących sportowców z 32 państw. Mistrzostwa te stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym o czym mogą świadczyć osiągane wyniki - w tym rekordy Świata , Europy i Polski. Wśród licznej Reprezentacji Polski która wygrała drużynowo kategorię Wyciskania Sztangi Leżąc ( Bench Press) wystartowali również zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie w składzie : Piotr JURKIEWICZ, Andrzej JURASZEK, Krzysztof HALCZYK, Grzegorz KANTOR , którzy osiągnęli n/w wyniki :

- Piotr JURKIEWICZ brązowy medal w kategorii Masters M4 do 75 kg

- Andrzej JURASZEK srebrny medal w kategorii Masters M1 do 100 kg

- Krzysztof HALCZYK czwarte miejsce w kategorii Masters M2 do 140 kg

- Grzegorz KANTOR srebrny medal w kategorii Masters M3 powyżej 140 kg

Mistrzostwa te były również okazją do jubileuszu Grzegorza Kantora , bowiem był to setny start tego zawodnika w zawodach wyciskania sztangi leżąc, który zawodnik ten okrasił srebrnym medalem w kategorii wagowej ponad 140 kg Masters. 

Musimy podkreślić iż pomimo własnego wkładu finansowego zawodników start w tych Mistrzostwach byłby niemożliwy bez naszych sponsorów tj. Gmina Międzylesie; Zakład pozyskiwania i obróbki drewna s.c. KASPERSCY A.M. ; GPE DOLINA GRYKI Jerzy Kyś; LASY PAŃSTWOWE Nadleśnictwo Międzylesie , oraz nasz darczyńca najlepszej wody mineralnej na świecie STAROPOLANKA . WIELKIE DZIĘKI ZA WSPARCIE KLUBU SPORTOWEGO MLKS " SUDETY" Międzylesie. 

stat4u