W dniu 29 grudnia 2021 roku w Świebodzicach odbyły się cykliczne Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody te zwykle kończą sezon startowy w każdym roku, zatem są one dobrą okazją do poświątecznego spotkania się wieczorową porą w gronie zawodników. Są również okazją do startu, dobrej zabawy i podsumowań. W Mistrzostwach tych jak zwykle wystartowała bardzo liczna grupa uczestników, a wśród nich w mocnym składzie " zgarniając przysłowiowy " worek medali" pojawiła się ekipa ' BENCH PRESS" SUDETY Międzylesie . Skład naszego teamu : Kamila Wyderska, Marta SZERIBER, Agnieszka KAWKA , Dominik SMOLEŃ, Marcin SZREIBER , Mariusz MAŁKOWSKI, Andrzej KACHEL, Łukasz GAJDULEWICZ, Norbert WYBRANIEC, Fabian WYBRANIEC, Daniel SOBOLEWSKI, Andrzej JURASZEK, Krzysztof HALCZYK, Grzegorz KANTOR. 

W związku z tym iż kończy się rok 2021, a zaczyna nowy 2022 składamy wszystkim życzenia, zdrowia i wszelkiej pomyślności w nowym 2022 roku . 

Złotoryja gościła polskich siłaczy

W dniach 06-07 listopada 2021 roku w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji WRP w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało ponad stu zawodników i zawodniczek reprezentujących kluby sportowe z całej Polski. W oprawie koncertu muzyki rokowej,  laserów , oraz dużych ciężarów rywalizacja wyglądała bardzo imponująco zarówno dla zawodników, jak i licznie przybyłych kibiców. Team Bench Press "SUDETY" Międzylesie w Złotoryi zdobył trzy medale , a wystartował w składzie : Kamila WYDERSKA, Łukasz GAJDULEWICZ, Marcin SZREIBER, Andrzej JURASZEK, Krzysztof HALCZYK, Grzegorz KANTOR. 

Kolejne udane Mistrzostwa 

W dniach 18-24 października w hali MOSiR w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Świata federacji GPC w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało ponad sześćset zawodniczek i zawodników z 30 krajów. W Mistrzostwach tych reprezentując nasz kraj bardzo dobrze wystartowali zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych " Bench Press" klubu sportowego "SUDETY MIĘDZYLESIE", którzy uplasowali się na medalowych miejscach . Kamila WYDERSKA srebrny medal w kategorii kobiet do 67,5 kg, Andrzej JURASZEK brązowy medal w kategorii masters 40-44 do 100 kg, Krzysztof HALCZYK brązowy medal w kategorii masters 45-49 do 140 kg, Grzegorz KANTOR złoty medal w kategorii masters 45-49 w kategorii ponad 140 kg .

Nasi w Ząbkowicach

W dniu 06.06.2021 r już po raz siedemnasty w Ząbkowicach Śląskich odbyły się mistrzostwa tego miasta w wyciskaniu sztangi leżąc. W mistrzostwach tych wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całego kraju. I tym razem team Siłaczy Międzylesie reprezentowało kilku zawodników , a dwóch z nich uplasowało się na podium. Marcin Szreiber 3 miejsce z wynikiem 165 kg w kategorii wagowej do 82,5 kg , Grzegorz Kantor 2 miejsce z wynikiem 187,5 kg w kategorii wagowej +125 kg. 

Trzy złote medale naszych zawodników !!!

W dniach 14-18.04.2021 Pabianice były gospodarzem Mistrzostw Świata Federacji WPA w Trójboju Siłowym , oraz Wyciskaniu Sztangi Leżąc . W mistrzostwach tych wystartowało blisko 750 zawodników z 18 krajów. Nasz klub, oraz nasz kraj w tych Mistrzostwach reprezentowali :

Krzysztof HALCZYK - złoto w kategorii OPEN do 140 kg RAW TESTED DYWIZION,

                                    - złoto w kategorii do 140 kg MASTERS 45-49 RAW TESTED DYWIZION   

Grzegorz KANTOR   - złoto w kategorii do 140 kg MASTERS 50-54 RAW TESTED DIWIZION

Z wielkim smutkiem żegnamy naszego kolegę, partnera treningowego, zawodnika wyciskania sztangi leżąc i trójboju siłowego Patryka Kozieła. Za wcześnie odszedłeś kolego. Będziemy pamiętać . Pokój jego duszy.   

                           

stat4u